Hotel Peregrin

Kudy k nám?

Autem

 ·        Příjezd autem:                                             Hotel se nachází v historickém centru města v pěší zóně a nemá vlastní parkoviště. Parkování auta je nutné mimo historické centrum a je zpoplatněno. Doporučujeme zajet s vozidlem rovnou na odstavné parkoviště  P1, P2 nebo P3 a do hotelu se přepravit pěšky (500 m, 10 minut chůze) či využít taxislužby (cena cca 150,- Kč, kontakt +420 380 712 712).

       Prvních 40 min je parkování zdarma, během této doby si můžete na náměstí v Infocentru  zakoupit zvýhodněné parkovací karty na tato parkoviště (aktivace karty opětovným vjezdem na parkoviště).
Ceny zvýhodněných parkovacích karet:
1 – denní: 280,- Kč
2 – denní: 500,- Kč
3 – denní: 740,- Kč
4 – denní: 970,- Kč

·        Vjezd do centra města:                              V historickém centru města je vymezena pěší zóna, kde je vjezd povolen pouze na zvláštní povolení městského úřadu a s časovým omezením. Hostům nedoporučujeme vjíždět do historického centra města autem. Využijte prosím parkoviště dle předchozího bodu.

       Pokud na vjezdu do historického centra trváte, je to možné výhradně v době od 15:00 do 10:30 hodin a to pouze na nezbytně nutnou dobu (vyložení zavazadel). Vjezd do města je zpoplatněn (cena 150 Kč za vjezd do centra, povolenky je možné zakoupit na recepci). 

·      

Autobusem

Český Krumlov je velmi dobře dostupný autobusem z Prahy, z Českých Budějovic a z dalších měst. Autobusové nádraží se nachází velmi blízko centru města a tak i blízko našemu hotelu. Pokud chcete přijet do hotelu Peregrin veřejnou dopravou, rozhodně dejte přednost autobusu před vlakem. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější.

Pro výstup použijte stanici „Český Krumlov - autobusové nádraží". Z nádraží přejdete hlavní silnici (Objížďková) a přes úzký kamenný most vejdete do historického centra města. Pokračujte Horní ulicí (napravo uvidíte krumlovský zámek) kolem hotelu Růže. Po asi 100 m odbočte vpravo do ulice Masná. Přímo před Vámi uvidíte hotel Peregrin.
Celková cesta z nádraží až do hotelu trvá maximálně 10 minut.

Přehled všech odjezdů a příjezdů veřejné dopravy najdete zde.

Shuttle Bus

Pro naše hosty, kteří Český Krumlov navštíví z měst Linz nebo Vídeň anebo do těchto míst dále pokračují, doporučujeme jako nejpohodlnější způsob dopravy využít shuttle bus. Shuttle bus Vás vyzvedne přímo v hotelu v čase podle Vašeho přání (nebo v sezóně na sběrném místě) a doveze přímo do hotelu. Tuto dopravu si můžete objednat například zde.

Vlakem

Pro cestu do Českého Krumlova příliš nedoporučujeme využít vlak. Cesta vlakem trvá mnohem déle než cesta autobusem. Navíc je vlakové nádraží umístěno ve značné vzdálenosti od centra města a je dosti obtížné dojít z vlakového nádraží do města pěšky, zvláště pokud máte kufr či jiné zavazadlo.

Pokud přeci jen přijedete do Českého Krumlova vlakem, doporučujeme dopravit se z vlakového nádraží do našeho hotelu pomocí taxi.

Kontakt na taxi Český Krumlov (operátoři hovoří také anglicky):  +420 380 712 712. Přehled všech odjezdů a příjezdů veřejné dopravy najdete zde.