Hotel Peregrin

Kudy k nám?

Autem

Hotel Peregrin se nachází v centru Českého Krumlova, které je pěší zónou a vjezd automobilů je zde omezen. Hoteloví hosté s potvrzenou rezervací mají ovšem výjimku a mohou vjet do centra města. Pro případ kontroly doporučujeme vytisknout si potvrzení o rezervaci v našem hotelu.

Podrobný popis cesty k hotelu Peregrin (směr od Prahy/Č. Budějovic):

Při příjezdu do města přejedete přes 2 kruhové objezdy. Na křižovatce u mostu se dáte doleva (přejedete řeku) a tím se dostanete na ulici Objížďkovou. Historické centrum města máte nyní po pravé straně a stoupáte do mírného kopce. Silnice se mírně stáčí doprava. Na vrcholu kopce je světelná křižovatka. Na této křižovatce odbočíte vpravo a vjedete do historického centra města do ulice Horní.

Asi po 50 metrech minete dopravní značení upozorňující na zákaz vjezdu do centra města. Jako hoteloví hosté máte povoleno jet dále. Přejedete úzký kamenný most (napravo je pěkný pohled na krumlovský zámek) a pokračujte Horní ulicí dále. Další úzká ulička na pravé straně je Masná ulice, ve které již uvidíte náš hotel Peregrin. Vy však vozem pokračujte dále Horní ulicí až na náměstí Svornosti.

Zde je možné krátce zaparkovat vůz a dojít se ubytovat do našeho hotelu (nejkratší je cesta Šatlavskou ulicí, celkem asi 50 m). Upozorňujeme, že váš vůz zde můžete zaparkovat opravdu jen na velmi krátkou dobu. 

Ihned po té, co se ubytujete v hotelu, je třeba s vozem odjet na hlídané parkoviště, které je pro hosty hotelu Peregrin zajištěno v objektu pivovaru Eggenberg. Parkovné se platí zvlášť a mapku s instrukcemi jak se na parkoviště dostat obdržíte na recepci hotelu.

 

Autobusem

Český Krumlov je velmi dobře dostupný autobusem z Prahy, z Českých Budějovic a z dalších měst. Autobusové nádraží se nachází velmi blízko centru města a tak i blízko našemu hotelu. Pokud chcete přijet do hotelu Peregrin veřejnou dopravou, rozhodně dejte přednost autobusu před vlakem. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější.

Pro výstup použijte stanici „Český Krumlov - autobusové nádraží". Z nádraží přejdete hlavní silnici (Objížďková) a přes úzký kamenný most vejdete do historického centra města. Pokračujte Horní ulicí (napravo uvidíte krumlovský zámek) kolem hotelu Růže. Po asi 100 m odbočte vpravo do ulice Masná. Přímo před Vámi uvidíte hotel Peregrin.
Celková cesta z nádraží až do hotelu trvá maximálně 10 minut.

Přehled všech odjezdů a příjezdů veřejné dopravy najdete zde.

Shuttle Bus

Pro naše hosty, kteří Český Krumlov navštíví z měst Linz nebo Vídeň anebo do těchto míst dále pokračují, doporučujeme jako nejpohodlnější způsob dopravy využít shuttle bus. Shuttle bus Vás vyzvedne přímo v hotelu v čase podle Vašeho přání (nebo v sezóně na sběrném místě) a doveze přímo do hotelu. Tuto dopravu si můžete objednat například zde.

Vlakem

Pro cestu do Českého Krumlova příliš nedoporučujeme využít vlak. Cesta vlakem trvá mnohem déle než cesta autobusem. Navíc je vlakové nádraží umístěno ve značné vzdálenosti od centra města a je dosti obtížné dojít z vlakového nádraží do města pěšky, zvláště pokud máte kufr či jiné zavazadlo.

Pokud přeci jen přijedete do Českého Krumlova vlakem, doporučujeme dopravit se z vlakového nádraží do našeho hotelu pomocí taxi.

Kontakt na taxi Český Krumlov (operátoři hovoří také anglicky):  +420 380 712 712. Přehled všech odjezdů a příjezdů veřejné dopravy najdete zde.