Hotel Peregrin

Město Český Krumlov má stále co nabídnout v kterékoliv roční době. Aktuální seznam kulturních a dalších akcí najdete zde. Doporučujeme zejména tyto zajímavé události:

Kouzelný Krumlov

Poslední dubnový víkend se město promění v kouzelný Krumlov. Pro děti probíhá bohatý program včetně tradičního lampionového průvodu (s živou kapelou) a pálení čarodějnic. Dospělí se mohou těšit na tradiční jarní trhy a různé kulturní události. Na ohni si lze upéci první buřtíky roku. Prvního máje si pak na Náměstí lásky můžete dát polibek pod rozkvetlým stromem. 

Festival pětilisté růže

Město se na pár dní v červnu vrátí do dob své největší slávy, a to do období renesance a panování posledních Rožmberků. Zažijte středověk v autentickém prostředí a v historickém průvodu obdivujte nádherné renesanční kostýmy i um rytířů na koni. Po celém městě probíhají kulturné produkce s renesanční tématikou.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

V rámci letního festivalu probíhá celá řada koncertů a představení na různých místech města, během nichž se představí přední domácí i zahraniční umělci.

Svatováclavské slavnosti

Podzimní oslava patrona české země i města Český Krumlov, svatého Václava. 

Festival vína

I mimo hlavní turistickou sezónu se v Krumlově dějí zajímavé věci. Během Festivalu vína se například můžete v různých českokrumlovských restauracích účastnit vinných degustací na rozličná témata. Setkání s víny domácími i zahraničními zprostředkovávají přední sommeliéři.

Advent, vánoce a Nový rok

Tradiční vánoční trhy, koledy, koncerty, medvědí vánoce, ohňostroj...